Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS | Субота, 18.05.2024, 16:31


Каталог статей

Головна » Статті » Мета, ідея, принципи

Однострій

Данило Струк. Однострій

НАВІЩО ОДНОСТРІЙ?

Тому, що ми всі є членами одної організації, то коли репрезентуємо ту організацію назовні, ми всі повинні но­сити один і той же однострій. Пластовий однострій — це майже реальне представлення гасла один за всіх, всі за одного, і людину у пластовому однострою зразу прийма­ють за пластуна і вимагають від неї поведінки згідної із прийнятою пластовою поведінкою. Тому важливо, щоб пластуни в одностроях пластових частин справді пово­дилися згідно з пластовими правилами поведінки, хоч самозрозуміле, що вони й без одностроїв повинні так по­водитися. Та коли однострій усім стороннім кричить „це пластун", а поведінка показує щось зовсім інакше, тоді погана поведінка кидає вину не тільки на одиницю, але й на цілу пластову спільноту, бо через однострій усі тер­плять за промахи одного.

З другого боку, однострій також має своє практичне застосування. Його слід носити на всіх пластових зай­няттях, бо в ньому чи при ньому повинні бути всі по­трібні речі для пластуна, як: свисток, олівець, записник, ніж, хустка і т. д.

ЯК ПОВИНЕН ВИГЛЯДАТИ ОДНОСТРІЙ?

Однострій повинен віддзеркалювати і свого власни­ка, і організацію, яку він представляє. Тому однострій по­винен виглядати, як зовнішнє віддзеркалення внутрішніх пластових ціх пластуна і взагалі ціх, плеканих пласто­вою організацією. А саме він повинен бути завжди чи­стим, випрасованим і впорядкованим згідно з пластовими правильниками однострою, бож пластун є пильний, чи­стий та дбає про красу, а організація виховує точних і сумлінних громадян. Неохайний однострій — ознака не­охайної людини, а таких у Пласті не повинно бути.

У першу чергу це обов'язок кожного юнака, щоб у нього був правильний та повний однострій. Відтак упо­рядник і гуртковий повинні припильнувати, щоб усі чле­ни гуртка мали правильні і повні однострої. Та буває, що на курінну збірку таки прийдуть юнаки в неповних чи неправильних одностроях. Дуже часто це буває, коли курінь виступає публічно. Найкраща метода усунути та-вдш безлад — це не дозволити тим пластунам, що мають неправильний чи неповний однострій, брати участь у збірці разом із тими, що одягнені правильно. Найкра­ще робити з тих неохайних окремі лави, так щоб і вони, і всі бачили, що тут стоять „неповні і неправильні" пла­стуни і тому у них неповні і неправильні однострої.

ЩО ЗВИЧАЙНО ЮНАКИ НЕПРАВИЛЬНО НОСЯТЬ?

У першу чергу зв'язковий повинен ознайомитися з правильником однострою (Записки українського пласту­на ч. 25, „Український пластовий однострій", і з тими частинами ,,Життя в Пласті", які відносяться до однострою та відзнак, стор. 216-225.

Тоді зв'язковий зразу зауважить всі ненормальності. І дивлячись на пересічного юнака, зв'язковий зауважить, що він не мас правильних черевиків і що кожний член куреня має інші черевики. Дуже часто юнак вбирає білі шкарпетки поверх підколінок — це неправильно. Також юнаки у більшості не мають правильних довгих штанів, і кожний носить, які йому хочеться. Різні підколінки, різного кольору, виробу і фасону — це також неправиль­не. Дуже часто пластуни носять хустку під коміром і не­правильної форми та кольору шнурок. Пам'ятайте, що тільки члени виховної кадри мають право носити білий шнурок. Ну, а вже найбільше пластунів носять непра­вильно пластові і непластові відзнаки при пластовому однострої.

пощо відзнаки?

Відзнаки носимо, щоб відмітити нашу приналеж­ність до Пласту (лілейку), до гуртка (гурткову відзнаку), до куреня (курінне число); щоб відзначити наш пласто­вий ступінь, пластове діловодство; щоб відзначити, що ми в чомусь заслужилися; щоб показати наші спеціяльні вмілості і щоб засвідчити наш останній табір. Ніяких інших відзнак не носимо.

ЯКІ ВІДЗНАКИ В КУРЕНІ ТА ДЕ ЇХ НОСИТИ?

У першу чергу число куреня: біле число на квадраті кольору уладу. Носити його на правому рукаві на півінча від нараменника. Зв'язковий носить цю відзнаку на лівій кишені. Під числом куреня юнаки носять свої гурткові відзнаки на тлі барв куреня. Упорядники носять ці від­знаки на своїх лівих кишенях.

Курінний провід носить ті самі відзнаки, що й гурт­ковий провід, тільки золотого кольору: курінний/гурт­ковий — два золоті/срібні пасочки ширини чверть інча на лівій кишені сорочки по обидвох боках закладки; ку­рінний/гуртковий суддя, писар — один золотий/срібний пасочок ширини чверть інча на лівій кишені со­рочки по правому боці закладки. Крім відзнак, що юна­ки дістають за пластові відзначення, всі інші відзнаки вони купують самі.

ПРИЧЕПЛЮВАННЯ ВІДЗНАК ПРИ ОБРЯДІ ВІДЗНАЧЕННЯ

Коли відзначують юнаків, найкраще утримати тон урочистости. Поставте курінь на струнко і викличте юнака до відзначення. Голосно проголосивши причину відзначення, ви приступаєте до юнака і чепляєте йому відзнаку над лівою кишенею під лілейкою. Тоді відсту­паєте від нього півкроку, подаєте йому ліву руку, а заразом правою по-пластовому салютуєте. Коли відзнача­єте більше ніж одного юнака, то добре із собою взяти одного впорядника до помочі, щоб він за вами ніс від­знаки та грамоти, залишаючи ваші руки свобідними для церемоніялу.

 

Категорія: Мета, ідея, принципи | Додав: Свастя (14.02.2010)
Переглядів: 2718 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
КПП
Пошук
Опитування
Як Ви потрапили на наш сайт?
Всього відповідей: 64
Міні-чат
300
Наші друзі
Пластовий Портал - твоя віртуальна домівка

13 Курінь УПС «Дубова Кора»

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов